Yıl içerisindeki en tehlikeli aylara girdiğimizin farkında mısınız? İstenmeyen kilolardan şikâyetiniz var ve yaz geldikçe bu kilolar iyice gözünüze batmaya başlar. Çok değil belki yaz boyunca sadece 1 hafta deniz kenarında olacaksınız veya yaza özgü keyifli ve açık renkli kıyafetler giymek istiyorsunuz belki de. Ama kafanızı kurcalayan zinde ve fit olmak için nasıl bir diyet yapmalıyım sorusu ise bugün sizlere zinde ve fit yaşam için mucize 10 besinden bahsetmek istiyoruz. Bu 10 besin diyet yaparken metabolizmanızı hızlandırmak için uzmanımız Sibel Büyükuğur tarafından siz değerli Bross Life okuyucularına özel olarak seçildi.

Mate Çayı

Paraguay çayı olarakta bilinen mate çayı özellikle obezite ve fazla kilolarla uğraşanların en büyük yardımcılarından birisidir. Ruhsal olarak ta vücudu dengelerken, kaygıyı azaltır, alerjilere karşı direnç sağlar, bol vitamin içerir, antioksidandır, zihni canlandırır, kalbi güçlendirir, idrar sökücü özelliği vardır, yani dediğimiz gibi mucize bir besindir. Tıpkı yeşil çay tüketir gibi tüketmeniz yeterli olacaktır.

Beyaz Çay Tüketin

Tıpkı diğer çaylar gibi tüketilir. Siyah çay ve yeşil çaya göre aroması çok hafif ama içimi çok keyiflidir. Diğer çaylara göre işlenmesi sırasında daha az okside olduğundan yüksek oranda antioksidan içerir. Kansere karşı koruma, kalp gücünü arttırma ve cildi gençleştirip güzelleştirmesi faydaları yanı sıra içerdiği polifenoller ve kafein ile metabolizmayı hızlandırarak diyet sırasında kilo vermeye destek verdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Günde 2 Bardak Yeşil Çay

Kolay bulunabilmesi yanı sıra, ekonomik oluşu, özellikle vücudun detoks ihtiyacını karşılaması, antioksidan gücü sebebi ile yeşil çay bir zorunluluk değil bir yaşam stili olarak değerlendirilmelidir. Metabolizmaya olan pozitif etkileri ile diyet yaparken hızla kilo vermenize yardımcı olacaktır. Biz Bross Life olarak paketlerimizde yeşil çay ve özel karışım çayların olmasına özellikle dikkat ediyoruz.

Zencefilin Her Formunu Tüketin

Zencefil pek çok formatta tüketilebilir. Taze zencefili yemeklerinize rendeleyerek tüketebilirsiniz. Günde 1 veya 2 zencefil çayı içebilirsiniz. Zencefil ve balın yanı sıra zerdeçalda ekleyerek mevsim geçişlerindeki soğuk algınlıklarından korunabilirsiniz. Toz halini baharat olarak kullanabilirsiniz. Zencefil yağını vücudunuzu rahatlatan bir masaj malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca tıpkı ilaç gibi tablet şeklinde de tüketebilirsiniz. Zencefil, diyet yaparken hızla kilo vermenizi sağlarken, vücudunuzun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlayacaktır.

Limon Yağ Yakımını Arttırır

Yapılan araştırmalar limonun c vitamini ve posa yönünden zengin bir meyve olduğunu göstermiştir. Limon tüketen kişilerin vücut kitle endeksinin düştüğü saptanmış, hazım sıkıntılarına çözüm olduğu kanıtlanmıştır. Yeteli miktarda tüketilen limon sayesinde, diyet sırasında spor yapan kişilerin yağ yakımının hızlandığı gözlemlenmiştir.

Mevsimine Göre Elma Tüketin

Aşırı kilo sorunu veya aşırı iştah sorunu ile uğraşıyorsanız, yemeklerden 10 dakika önce elmayı koklamak bile ruhsal olarak bünyenizin dengeye girmesini sağlayacak ve daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Ayrıca güçlü bir antioksidan olması ve içerdiği C vitamini sayesinde sadece koklamak için değil her öğünde tüketmek için gerek spor sonrası gerek yemek sonrası yemeniz sizin için çok iyi olacaktır

Mevsimine Göre Greyfurt Teketin

İçerdiği C vitamini yanı sıra yüksek yağ yakma özelliği ile diyet yapanların en büyük yardımcısıdır. Yemeklerden 20 dakika önce tüketilmesi durumunda iştahı kapatması sebebi ile daha az yemenizi sağlayacaktır. Yine de unutmayınız, greyfurt bazı ilaçlar ile etkileşime girebilir. Eğer bir sağlık sorununuz var ise diyetisyeninize veya doktorunuza danışmanız iyi olacaktır.

Yemeklerde Acı biber / Karabiber Tüketin

Kaliteli kırmızı acı biber ve karabiber yemeklerle beraber tüketilirken vücut ısısını yükseltir. Bu durum vücudunuzun oksijen ihtiyacının fazlalaşmasına neden olur. Eğer doğru nefes alma tekniklerini biliyorsanız metabolizmanız hızlanır ve yağ yakıcı etkileri ile diyet sırasında kilo vermenize yardımcı olur.

Yemekle Beraber Yoğurt Tüketin

Yoğur içerdiği prebiyotikler sayesinde sindirim sisteminin düzenlenmesine ve hazma yardımcı olur. Tokluk hissi yaratması nedeni ile gereksiz açlık hislerinin ortadan kaldırılmasını sağlar. Metabolizmanızı hızlandırırken yağ yakıcı olarak görev yapar.

Kahve Kilo Verdirir

İçeriğinde bulunan kafeinin metabolizmayı hızlandırıcı etkilerinden dolayı günde 2-3 fincan sade kahve tüketiminin diyet sırasında kilo vermeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Fakat unutmayın, özellikle aşırı Türk Kahvesi tüketimi insülin direncini azaltmaktadır. Kararında için ve şeker, süt katmadan tüketmeye özen gösterin.

Tüm bu besinler sizin yaz aylarına fit girebilmeniz için önerilmiş olmakla beraber, fazla veya kontrolsüz tüketimden kaçınmanız sizin daha da sağlıklı olmanızı sağlayacaktır. Bahsedilen besinlerin mucize olarak anılmasının nedeni ise sadece zayıflamak için değil aynı zamanda sağlıklı bir yaşam özelliği içermeleri sebebidir. Sizlerin de bu konuda paylaşmak istedikleriniz veya sormak istedikleriniz var ise seve seve sayfamızda paylaşmak isteriz. Tüm bu besinler yanı sıra çok daha fazlası için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.